Zwitter napisał(a):

|
Chce w excelu napisać taką np. formułę: 9/10, 1/10, 12/13 i zmienia mi automatycznie na 10-wrz, 10-sty, 13-gru, czyli na dni poszczególnych miesięcy. Jak zrobić żeby się to nie zmieniało?
|
Jesteś pewny że chcesz napisać formułę (=SUMA.JEŻELI())

czy po prostu zapsiać ułamek
jeśli ułamek to klikasz prawym i wybierasz formatowanie komórek - liczbowe - ułamkowe np.