Wyświetl pojedynczy post
murray
Senior Member
 
 
Od: 05.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17008
Stary 24.01.2011, 13:43
tomek100 napisał(a):Wyświetl post
Do Atlas Areny miasto Łódź dopłaca rocznie 8 mln zł, ponieważ jest nierentowna, a jak napisałeś zapełnia się bardzo często...
Zapełnianie się hali nie ma tak dużego wpływu na rentowność. To tak jakby określać punkt w przestrzeni, mając tylko jedną współrzędną.
Atlas Arena, a i hala w Czyżynach to obiekt, gdzie znajdzie się tylko sama hala.
Byłem w o2 w Londynie i pamiętam, że znajduje się tam sporo kin, sal koncertowych, sklepów i innych takich pierdół. I prawda jest taka, że zysk generuje głównie to.
Oczywiście nie da się w Krakowie postawić takiego obiektu, z takim rozmachem, jednak trzeba pomyśleć o tym, żeby coś działo się tam cały czas, czyli powinno być tam kino, małe centrum handlowe, i jakaś (jakieś) małe sale koncertowe, no i jakaś gastronomia.
To wszystko może znajdować się wokół głównej hali, gdzie odbywać się będą zawody sportowe i większe widowiska kulturalne.
Trzeba też zadbać o to, by coś tam się w tej hali działo. Oprócz siatkówki, która na pewno tam się będzie odbywać, można organizować jakiś futsal, ręczną, kosza i tenisa. Pewnie organizacja sporego turnieju ATP (za 250, 500 punktów) jest poza naszym zasięgiem, ale mecz Pucharu Davisa, czy pucharu Federacji jak najbardziej.

PS. W ogóle to halą zarządzałoby KBF, więc zamiast sportu będzie Festiwal Kultury Żydowskiej, otwarcie Sukiennic. Tak jest!
Ostatnio edytowane przez murray : 24.01.2011 o godz. 14:13.
Odpowiedz cytując