Co do Kew'a - on powiedział że znów chce zostać mistrzem a do tego chce czegoś nowego, nowych celów - więc kolega s1mone ma rację. To jest główna rewelacja w tym gościu - on ma tam 1,5 roku kontraktu i gażę 600 tys euro - a decyduje się przyjść do nas grać na pewnie 350 tys rocznie! Ciepła emeryturka to to nie jest - widać gość ambitny i potrzebuje świeżych celów, do których zrealizowania będzie dążył. Idealnie. Oby tylko tak było.
No i oby jego głównym celem było Mistrzostwo Polski a później zapisanie się w historycznym składzie który dostanie się do Ligi Mistrzów
Co do Meliksona to on się już tam z nimi żegna, tak ? Zobaczymy czy będzie jutro. Wychodzi na to że jutro powinny być 3 kontrakty podpisane. No i jednym samolotem ich do Hiszpani wysłać niech się integrują odrazu. Natomiast pewnie po powrocie zespołu będzie konferencja z udziałem nowych piłkarzy, Stana i Roberta.
A, jeszcze jedno. Pojawia się tu dużo wpisów na temat innych transferów. Przecież Stan wyraźnie powiedział że w tym okienku - napastnik ( Genkov ), pomocnik ( Maor ), obrońca ( Kew ) i bramkarz ( ? ) - i nic więcej. Więc 4 transfery dobre i na nic więcej nie liczcie. Na pewno w zimie nie sprowadzą nikogo skoro nadal niewiadomą są tacy piłkarze jak Rios czy Cikos! Do tego Branco i Żurawski którzy swoje lata mają i kontrakty do czerwca. Jak oni nie wypalą to wtedy pożegnają się z Wisłą i można w lecie liczyć na kolejne transfery lub wykupienia kontrkatów takich piłkarzy jak Rios, Cikos czy Chavez czy Boukhari
Moim zdaniem to się wszystko powoli układa i ma sens.
Z wymienionej czwórki największe szanse ma Chavez - bo się rozkręca na dobre i ma szanse zostać podstawowym obrońcą obok pewnie Jaliens'a.
Cikos to wciąż nie wiadomo. Jeżeli po pracy z Maaskantem będzie rokował to pewnie też zostanie wykupiony. Można się spodziewać w lecie transferu lewego obrońcy. Tą rundę tam zagra Paljic/Branco, później nieodzowny będzie transfer. No chyba że Branco po okresie przygotowawczym błyśnie formą. Wtedy zostanie.
To samo tyczy się napadu. Rios po odejściu Brożka ma duże szanse zostać gwiazdą w Wiśle. Bo jest podobnym typem napastnika. Tyle, że żeby zdecydowano się na jego wykup musi coś pokazać w tej rundzie. Jeżeli chodzi o Żurawskiego to myślę że z racji tego o kim jest mowa, po rundzie wiosennej siądzie z nim Basałaj i razem znajdą najlepsze wyjście. Jestem jednak przekonany że zostanie w klubie. Wątpie że jako piłkarz, ale myśle że pójdzie w ślady Marcina Kuźby i zostanie scoutem lub coś w ten deseń.
Zagadką jest Boukhari. Bo gość tani nie jest. Jest sympatyczny i z daleka widać że jest dobrym duchem tej drużyny. Może nawet łącznikiem pomiędzy Polakami a zagranicznym zaciągiem. Pytanie tylko czy wróci do odpowiedniej formy fizycznej. Bo umiejętności czysto piłkarskich mu nie można odmówić. Jeżeli również wypali, myślę że będą chcieli żeby został, a trudno będzie Łukaszowi Gargule.
Generalnie - na papierze to jakoś zaczyna wyglądać. Natomiast po głębszej analizie, jeżeli te transfery wypalą to widać w tym jakiś sens i plan. Bo przychodzi obrońca, który może również grać na prawej obronie gdzie jest Cikos. Cikos który jak nie wypali to wróci na Słowację a tam nie będzie wakatu i skup szrotu na szybko tylko będzie Jaliens, a w środku może zagrać Chavez z Bunozą jak do tej pory. Mądre. Podobną logikę widzę w ataku. Odszedł Brożek który jest piłkarzem typu Riosa. Przychodzi napastnik całkiem innego typu. Jest Rios który moim zdaniem będzie miał teraz za zadanie zastąpić Pawła Brożka. Natomiast Genkov to oddzielna para kaloszy.