Wyświetl pojedynczy post
zajacek
Senior Member
 
Od: 12.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#41264
Stary 23.01.2011, 02:35
Oldpara napisał(a):Wyświetl post
O dziwo, podobno od jakiegoś czasu AŻ takich dużych różnic nie ma - dla graczy ze środka tabeli zarobki w Polskich klubach są atrakcyjne - vide Ntibazonkiza.
Tylko AZ Alkmar to klub czołowy, a nasz nowy nabytek grał tam pierwsze skrzypce, więc sam jestem ciekawy czy nas na niego stać.
Pozwolę się nie zgodzić z Kolegą.Pomimo kłopotów fiansowych wielu holenderskich klubów, zarobki/budżety są nieporównywalne z ekstraklasą. AZ ma na przykład budżet ca 40 mln Euro (dane 2009 niestety) - udział płac w wydatkach jest w Holandii nieprzyjemnie wysoki (+70%) - uwzgledniając większą kadrę AZ, niz naszą możemy przyjąć, że tam przeciętny piłkarz zarabia 3-3,5 raza więcej, niż w Wiśle.
Odpowiedz cytując