yarow napisał(a):

Dopiero od marca 2010 r.
I mam nadzieję, że obecny Prezydent nie wciśnie na to stanowisko "swojego" nowego, podczas trwającej kadencji prokuratorskiej (Prezydent mianuje Prokuratora Generalnego).
Wcześniej, Prokurator Generalny byłe jednocześnie Ministrem Sprawiedliwości podległym Premierowi.
|
Tyle tylko, że Prezydent powołuje Prokuratora Generalnego na wniosek Krajowej Rady Sądownictwa i Krajowej Rady Prokuratury.