Nie chcę się wtrącać do tej jakże ciekawej konwersacji

zwłaszcza, że temat jest o Katastrofie Smoleńskiej, ale odniosę się do kilku punktów.
Zwyczajnie jednak, "druga strona" mogłaby odpowiedzieć tak.
Na zasadzie odwrotności, "przepychanki" lub zgodnie z prawda:
-------------
Itd, itp ....