wiślak 86 napisał(a):

jakoś jak przychodzi porównywać inne sprawy z USA to chętnych nie ma.
A powiedz mi z czego są wypłacane te pieniądze z budżetu? Ja nie wiem. Ale wydaje mi się że takie budynki z reguły są ubezpieczone.
I skoro to porównałaś to przypomnij sobie jakie są tam zasądzane odszkodowania w wyniku różnych wypadków. W tamtym roku odszkodowanie 1mln. dostał koleś który kupił samochód z przyczepą kempingową i sądził że przycisk który jest przeznaczony do ustawienia stałej prędkości służy do autopilota. wcisnął i poszedł sobie do przyczepy. wpieprzył się w drzewo. oprócz kasy dostał nowy samochód od firmy i INSTRUKCJE.
Jeżeli Regis ma rację to dla mnie w Polsce dzieją po prostu jaja. ludzie czekają na operację. umierają. zostają okaleczeni bo nie ma kasy która jak się okazuje jest.
|
"Poprzednio - w październiku 2007 r. - ówczesny wiceminister gospodarki Piotr Naimski informował, że ARM na koniec lipca 2007 r. stwierdziła, iż J&S nie posiadała wymaganych zapasów paliw. Obowiązek taki nakłada ustawa, a Agencja zobowiązana jest do kontroli nad zapasami paliw. Prezes ARM nałożył wówczas na J&S Energy karę w wysokości 461 mln 696 tys. zł.
Karę 14 grudnia 2007 r. anulował obecny wicepremier Pawlak, argumentując, że przy jej nakładaniu doszło do błędów proceduralnych. "Podstawą do wydania przez Ministra Gospodarki powyższej decyzji były błędy proceduralne, a przede wszystkim naruszenie przepisów dotyczących właściwości rzeczowej organu wydającego decyzję w I instancji" - podał wówczas resort w komunikacie.
Z uzasadnienia decyzji, do którego dotarła "Rzeczpospolita" wynikało, że głównym powodem uchylenia kary i umorzenia postępowania było wydanie decyzji przez prezesa Agencji, ale nie w jej imieniu."
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul...j-amp-s-energy
Choćby Regis miał rację to co ci do tego? Dla ruskich kasy nie było szkoda? Więc teraz siedzieć cicho i nie pyskować. Nie wstydzisz się takich idiotyzmów wypisywać?
dj_ibutti napisał(a):

Primo. jakiego cudaka? To są nasze "srebrniki", którymi ot tak sobie zarządza Prokuratoria.
Sec. W dupie powiadasz? -To skandaliczne, żenująco niskie propozycje, próba przykrycia raportu MAK - powiedział mec. Bartosz Kownacki, reprezentujący sześć rodzin ofiar katastrofy: gen. Andrzeja Błasika, Sławomira Skrzypka, Tomasza Merty, Grażyny Gęsickiej, Bożeny Mamontowicz-Łojek i Wojciecha Seweryna.
Ter. Wypij może jakąś melisę, bo rzucasz się niczym Kempa.
W całej sprawie najbardziej "śmieszy" mnie to, że podnoszą podatki, bo kasy nie ma, a cały czas rozdają na lewo i prawo nasze pieniądze. A to powodzianie, a to katastrofa, a to tragedia, a to odszkodowanie, zasiłek pogrzebowy itp.
|
Rudego cudaka! Tego który robi 100 000 000 000 długu rocznie.
Pewnie, że rodziny mają teraz cudaka razem z jego "zadośćuczynieniem" tam gdzie rudy uwielbia wchodzić Putinowi. Dał dupy na całej linii, a teraz będzie łaskawie pieniędzmi łagodził. Kto go o to teraz prosił? Co sie takiego stało ze akurat teraz to jest główne info w TVN?
A to powodzianie? Jakby rudy cudak wzmocnił wały to nie było by powodzian. Do kogo masz pretensje?