|
Może być też tak, że Stan rzeczywiście szukał zawodników przez ubiegła rundę i robił podchody pod nich a teraz już uderza z konkretnymi ofertami i w tym momencie wszystko zależy od zawodników/klubów. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę fakt, że mało który zawodnik już w trakcie rundy jest zadeklarowany, że przejdzie tu czy tu. Nawet jeśli nosi się z zamiarem zmiany klubu zawsze chce trafić do jak najlepszego klubu na jak najlepszych warunkach finansowych więc czeka na takie oferty.
Patrząc realistycznie, na rynku europejskim Wisła nie jest klubem na wieść o ofercie którego piłkarze sikają z podniecenia po nogach. Jak ktoś już tutaj pisał nie jesteśmy Realem, Liverpoolem czy choćby Dynamem Kijów więc nasze oferty rozpatrywane są albo w ostateczności lub gdy dla zachodnich klubów skończy się okienko transferowe albo gdy gracz jest z naprawdę malutkiego klubu i uzna, że przyjście do Wisły to dla niego awans chociażby finansowy.
To, że Ubiparip zagra w Lechu a nie w Wiśle jest moim zdaniem wynikiem tego, że patrząc z perspektywy takiego Serba to Lech jest mistrzem Polski i gra na wiosnę w pucharach europejskich, a Wisła jest wicemistrzem poza pucharami obecnie na drugim miejscu w tabeli naszej niebyt silnej i liczącej się w europie lidze. Ewentualne zarobki w obu klubach pewnie są zbliżone więc tak na zdrowy rozsądek nie ma się co dziwić, że wybrał Lecha.
Jedyny błąd w jego przypadku mógł polegać na naszych powolnych ruchach w jego stronę, ale tak na prawdę nie wiadomo który on był na liście Valckx'a pod względem priorytetu.
Moim zdaniem póki poziom naszej ligi się nie podniesie to nie mamy co liczyć, że będziemy klubem pierwszego wyboru dla dobrych zawodników zza granicy chociażby z Bałkanów.
Na razie nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwie czekać na rozwój wypadków. Ja osobiście wierzę, że ktoś wartościowy do nas w tym okienku przyjdzie.
|