Wyświetl pojedynczy post
Ela
Pro Publico Bono
 
Od: 08.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11409
Stary 17.01.2011, 17:05
Q13SON napisał(a):Wyświetl post
Noblistka-komunistka uhonorowana Orderem Orła Białego:

http://www.rp.pl/artykul/2,595304_Lu...ni-krolow.html

Ja się pytam za co?

Za to? :

Ten dzień
"Oto Partia - ludzkości wzrok.
Oto Partia: siła ludów i sumienie.
Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie.
Jego Partia rozgarnia mrok."

Wstępującemu do Partii:
"Partia. Należeć do niej,...to najpiękniejsze co się może zdarzyć..."
Za to :

" Nie ma lepszego sposobu, ale też piękniejszego miejsca niż Wawel, żeby wyrazić wdzięczność wobec ludzi kultury, propagujących ją, uprawiających różne dziedziny sztuki, tych, którzy stoją na straży dorobku narodowego i całego naszego wspólnego dziedzictwa...

Tak było w trudnych czasach, już odległych, tak było też w okresie wielkiej próby, kiedy trzeba było sprostać, mieć odwagę upominania się o wolność w naszej ojczyźnie - powiedział Bronisław Komorowski."

( „Partia. Należeć do niej,
z nią działać, z nią marzyć,
z nią w planach nieulękłych
z nią w trosce bezsennej —
wierz mi, to najpiękniejsze,
co się może zdarzyć".)


http://www.prezydent.pl/aktualnosci/...i-kultury.html


I jeszcze za : " Te odznaczenia to forma podziękowania za mądre zabudowywanie polskiej odzyskanej wolności...

Cokolwiek to znaczy.