Q13SON napisał(a):

Noblistka-komunistka uhonorowana Orderem Orła Białego:
http://www.rp.pl/artykul/2,595304_Lu...ni-krolow.html
Ja się pytam za co?
Za to? :
Ten dzień
"Oto Partia - ludzkości wzrok.
Oto Partia: siła ludów i sumienie.
Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie.
Jego Partia rozgarnia mrok."
Wstępującemu do Partii:
"Partia. Należeć do niej,...to najpiękniejsze co się może zdarzyć..."
|
Za to :
" Nie ma lepszego sposobu, ale też piękniejszego miejsca niż Wawel, żeby wyrazić wdzięczność wobec ludzi kultury, propagujących ją, uprawiających różne dziedziny sztuki, tych, którzy stoją na straży dorobku narodowego i całego naszego wspólnego dziedzictwa...
Tak było w trudnych czasach, już odległych, tak było też w okresie wielkiej próby, kiedy trzeba było sprostać, mieć odwagę
upominania się o wolność w naszej ojczyźnie - powiedział Bronisław Komorowski."
(
„Partia. Należeć do niej,
z nią działać, z nią marzyć,
z nią w planach nieulękłych
z nią w trosce bezsennej —
wierz mi, to najpiękniejsze,
co się może zdarzyć".)
http://www.prezydent.pl/aktualnosci/...i-kultury.html
I jeszcze za : " Te odznaczenia to forma podziękowania za mądre
zabudowywanie polskiej odzyskanej wolności...
Cokolwiek to znaczy.