Wyświetl pojedynczy post
spy11
Junior Member
 
 
Od: 11.2005
Skąd: Miechów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#40256
Stary 16.01.2011, 22:21
Co do stwierdzeniaq, że mamy za dużo pomocników, konkurencji nigdy za wiele. Tylko się cieszyć, że wreszcie nie skąpią kasy na transfery i zamiast darmowego szrotu kupują za ładna kasę.

Maverjuve napisał(a):Wyświetl post
polska.mysl.szkoleniowa - wykazujesz się wyjątkowa arogancją, twierdząc że Żydzi wierzą w Jehowę. Żydzi wierzą w JAHWE - poczytaj o tym, Świadkowie Jehowy właśnie dlatego są Świadkami JEHOWY bo wierzą w to, że imię Boga czyta się właśnie w propagowany przez nich sposób. To tyle jeśli chodzi o kwestię wiary.
Tak gwoli ścisłości, nie wiemy czy Żydzi wierzaw Jahwe czy jehowę, bo nie wiemy, czy imię Boga Żydzi wymawiali Jahwe, Jehowa czy jeszcze inaczej. Zapisywane było jako JHWH bo nie znano zapisu samogłosek a wymawiać to imię mogli tylko kapłani i to tylko wyjątkowo więc wiedza ta zanikła. Prawdziwy Żyd o Bogu powie bowiem Adonai (Pan) lub Elohim. Wiem, że to forum o Wiśle, ale trochę wiedzy nikomu nie zaszkodzi
Pryta truskawkowa ze spirytusem, wstrząśnięte, nie mieszane
Odpowiedz cytując