orzeu napisał(a):

[...]
A osobna tragedia przy tym jest taka ze polski narod w duzej swojej czesci ma to w dupie.
|
Tak.
Ponieważ nie posiadamy elit.
Wyginęły w Powstaniach i na zsyłkach. Na Syberii, Kazachstanie, w otmętach lodowatego Morza Białego. W katowniach NKWD i UB. I w takich miejscach jak Katyń.
Po wojnie nastapiła "dyltatura ciemniaków". Nie kończyła się ona co prawda czymś tak nieracjonalnym i strasznym jak tzw. Rewolucja Kulturalna w Chinach ale miło nie było :(
Nie usprawiedliwia to oczywiście w 100% obecnych generacji. Nie zwalnia nas od myślenia. Nawet, jeśli niektórzy spośród nas mają mentalność popegeerowską.