Teraz na spokojnie przyjrzałem się wizualizacjom i nasunęło mi się, że:
Bardzo podoba mi się ta część zachodnia, wyjście, foyer... obiekt nabiera lekkości. Tylko, że skosy nie pasują do "skoczni" nad wejściem stadionu ;-) Ale generalnie - duży plus.
Z zewnątrz, patrząc od góry nie powala ale... my na tą halę będziemy patrzeć z dołu, a tu na pierwszy plan wysuwa się część dolna.
Na moje oko odległość trybun od parkietu to przegięcie. Jeżeli została ona wymuszona:
a) przepisami (kosza, siatki, futsalu...) i to tylko tak "wygląda na obrazku" - to OK, cóż poradzić
b) chęcią zmieszczenia trzech boisk treningowych w poprzek, vide:
http://img94.imageshack.us/img94/7523/23498831.jpg to jest to rozwiązanie idiotyczne, wynikające niestety z głupiego regulaminu konkursu, który zakładał minimum 4 tys. STAŁYCH (nie rozkładanych) miejsc. Wystarczy bowiem część dolnego sektora zrobić rozkładanym i można by przybliżyć główne trybuny do parkietu, a po złożeniu części siedzeń mamy te 3 boiska treningowe.
Gdy tak sobie patrzę tutaj
www.youtube.com/watch?v=vREm1GkNGkE (hala w Zielonej Górze, zdaje się, że gra się w niej w futsal) to przestaję mieć wątpliwości, że jednak prawdziwa jest opcja b...
Ta wizualizacja
http://img25.imageshack.us/img25/5818/81141451.jpg to jakieś jaja - patrząc na wielkość człowieka wydaje się, że więcej jak 500 osób się tam nie zmieści.
Trzeba będzie przypilnować Lamelę, żeby nie ścisnęli za bardzo krzesełek, coby im się te 4000 zrobiło - tak jak przesadzili z nakićkaniem siedzisk na stadionie Cracovii.