Wyświetl pojedynczy post
jova
Senior Member
 
Od: 07.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#39750
Stary 13.01.2011, 19:53
sqallpl napisał(a):Wyświetl post
Od tego jest tabela, punkty i zasady oparte na statystyce, zeby rozgrywki opieraly sie o wyniki a nie o przypuszczenia i hipotezy. Tabela jest plaska ale to nie znaczy, że drugie miejsce jest fałszywe czy tez nie zgodne ze stanem rzeczywistym. Jestesmy na drugim miejscu bo tyle punktow udalo sie naszym pilkarzom zdobyc.
W pewnym sensie tabela jest fałszywa, bo pokazuje naszą pozycję względem aktualnej formy rywali i przez to nie jest dobrym punktem odniesienia. Drugie miejsce w tym sezonie nie jest warte tyle samo co rok temu, gdy Lech i Legia regularniej punktowali w lidze. Te nasze obecne 27 punktów po 15 kolejkach sezonu 09/10 dałoby nam czwartą pozycję, którą dzielilibyśmy z Bełchatowem. Jeśli do aktualnej, niższej formy rywali dodamy jeszcze fakt, że w kilku spotkaniach mieliśmy olbrzymiego farta (np. Cracovia, Zagłębie) to nasze miejsce w tabeli naprawdę bardzo rozmywa obraz obecnej Wisły.
Odpowiedz cytując