RAPH napisał(a):

Cytat z forum ludzi którzy lataja zawodowo:
"Jestem zdruzgotany jako pilot i Polak.
Przez wiele krytycznych sekund pilot "siłuje się" z autopilotem,
"a samolot leci" jak mawiał mój instruktor, wspaniały pułkownik M.
Wystarczyło wykonać czynności wg. instrukcji "go around".
Firewall throttle, level, climb...
To są rzeczy których uczą w podstawówce PPL !!!
Najpierw ciąg, później ciągnąc za drążek !!!
Te dwie ręce, ta na przepustnicy i ta na rogach mają chodzić w
przeciwnych kierunkach.
A on ciągnął, i ciągnął, i nic...
A może on nie chciał zrobić "go around" tylko wyrównać
i "doczołgać się" (szczur) do pasa?
Wszystko co pisaliśmy tu od miesięcy potwierdziło się, a jest
nawet dużo gorzej.
To niewyobrażalna kompromitacja, jeżeli PIC żeby uciszyć "TAWS"
"oszukuje go" i przestawia wysokościomierz na 760mm !!!
I leci na radio, na ślepo, patrząc tylko za okno, a nie na przyrządy.
Nie widział, że ma opadanie 8 m/s 
To znów "podstawówka" PPL. Skanowanie wzrokiem okno-przyrządy !!!
Tragiczna kompromitacja i żenada."
w ogóle polecam poczytać fachowców a nie słuchac polityków - dyletantów i dziennikarzy-laików
całość tutaj do oblukania: http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogo...nskiem-94.html
|
I co wynika z tego co przytoczyłeś?
Nikomu sie nie chcialo przeanalizować lotu w oparciu o wiedze lotniczą, a wiekszość opiera się na "faktach" podanych przez Rosjan. Tych samych Rosjan od Kurska, Dubrowki, Juszczenki, Chodorkowskiego, wysadzanych bloków w Moskwie, Litwinienki,Politkowskiej. Skąd wiesz co bylo na wysokosciomierzu? skad wiesz czy stenogram jest w pełni prawdziwy?
Jestem w tym temacie od dawna i jeżeli ktoś sie powołuje na słowa Rosjan jest kompletnym ignorantem i bezmózgiem. Przepraszam że tak ostro ale chyba teraz już tak trzeba bo niektórzy dalej lewitują w chmurach i myślą ze nagle po tamtej stronie specjalnie dla nas oni sie zmienili.
Gdzie jakaś analiza? Ja się powołuję na tą
http://ndb2010.wordpress.com/2010/11...owego-tu-154m/