Wyświetl pojedynczy post
RAPH
Senior Member
 
Od: 08.2003
Skąd: obecnie z lasu żacholeckiego

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 13.01.2011, 13:15
Cytat z forum ludzi którzy lataja zawodowo:

"Jestem zdruzgotany jako pilot i Polak.


Przez wiele krytycznych sekund pilot "siłuje się" z autopilotem,
"a samolot leci" jak mawiał mój instruktor, wspaniały pułkownik M.

Wystarczyło wykonać czynności wg. instrukcji "go around".
Firewall throttle, level, climb...

To są rzeczy których uczą w podstawówce PPL !!!

Najpierw ciąg, później ciągnąc za drążek !!!
Te dwie ręce, ta na przepustnicy i ta na rogach mają chodzić w
przeciwnych kierunkach.

A on ciągnął, i ciągnął, i nic...

A może on nie chciał zrobić "go around" tylko wyrównać
i "doczołgać się" (szczur) do pasa?

Wszystko co pisaliśmy tu od miesięcy potwierdziło się, a jest
nawet dużo gorzej.

To niewyobrażalna kompromitacja, jeżeli PIC żeby uciszyć "TAWS"
"oszukuje go" i przestawia wysokościomierz na 760mm !!!

I leci na radio, na ślepo, patrząc tylko za okno, a nie na przyrządy.
Nie widział, że ma opadanie 8 m/s

To znów "podstawówka" PPL. Skanowanie wzrokiem okno-przyrządy !!!

Tragiczna kompromitacja i żenada."


w ogóle polecam poczytać fachowców a nie słuchac polityków - dyletantów i dziennikarzy-laików
całość tutaj do oblukania: http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogo...nskiem-94.html
cięzko jest lekko żyć.........
Odpowiedz cytując