Wyświetl pojedynczy post
Arapaho
Senior Member
 
 
Od: 06.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11354
Stary 12.01.2011, 11:04
Z innej beczki. Wczorajszy program Pośpieszalskiego i specjaliści od gazu z Polskiego Instytutu Geologicznego ,Ministerstwa Gospodarki i Instytutu Sobieskiego.
Rząd Polski sprzedal wszystkie ! koncesje na poszkukiwanie i eksploatację gazu łupkowego, większośc przejeta przez USA. Niby jeszcze nie tragedia ale okazuje się że Polska ma z wydobycia zagwarantowane tylko 19% tytułem podatku CIT, dla porównania Norwegia z każdej koncesji pobiera 78 %z zysku.Inne kraje (Dania,Niemcy czy Włochy niewiele mniej) ponadto okazuje się że Polska rocznie traci ok 8 mld złotych (tj.1/5 dziury budżetowej!) na tym ze nie inwestuje w poszukiwanie gazu konwencjonalnego który u nas jest-jak się okazuje i którego wydobycie: 1.zapewnia 100% niezależność eneregtyczną 2.kosztuje 80zł/m3 przy ok.380 zł/m3 gazu który kupujemy z Rosji.