Wyświetl pojedynczy post
Ela
Pro Publico Bono
 
Od: 08.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11342
Stary 11.01.2011, 08:45
Arapaho napisał(a):Wyświetl post
Akurat tu się zgadzam z Tuskiem a raczej z Sikorskim. W interesie Polski nie jest robienie czegoś na klaśniecie w dłonie czy to Litwinów czy Rosjan czy ukraińców. Litwini jawnie dyskryminują naszych rodaków ( to moje dziś ulubione słowo hehe,) więc taki prztyczek w nos im dobrze zrobi. Jak nas potrzebują to strasznie jesteśmy bracia, jak trzeba coś zrobić dla nas- to jest jak z Możejkami czy prawami Polaków w Wileńskm .
Owszem - tyle, że nic nie wskóramy w sprawie dyskryminacji Polaków na Litwie obrażając Litwinów przez zlekceważenie ich święta i strzelając przysłowiowego "focha".
W trudnych sprawach potrzebny jest dialog - nieobecni nie mają racji.

Poza tym wydaje mi się, że Polska powinna realizować politykę tzw "środkowoeuropejskiego sojuszu" - w pewnej opozycji do Rosji i Niemiec.
Jako małe kraje tylko w ten sposób mamy szansę ugrać coś na arenie międzynarodowej.

Inaczej - każde państwo z osobna będzie w końcu postępowało tak jak zagra im Wielki Brat.

Nie chcę stawiać się w pozycji specjalisty od polityki zagranicznej - ale na mój "zdrowy, chłopski rozum" tak to właśnie wygląda