Arked napisał(a):

|
Co do Dvalishviliego. Z Izraela spokojnie możemy wyciągać zawodników.
|
Zależy skąd. Z czołowych klubów na pewno nie, z ligowych średniaków - jak najbardziej. Czy Maccabi Haifa jest średniakiem - śmiem wątpić. Czy jesteśmy w stanie wykupić ich podstawowego napastnika? Obawiam się, że nie.
Natomiast nie wiem, skąd bierzesz przekonanie, że
Cytat:
|
Nasza liga z sezonu na sezon wygląda coraz lepiej.
|
Moim zdaniem jest dokładnie odwrotnie.
Cytat:
|
Mamy lepszą infrastrukturę piłkarską od Izraela, a na mecze chodzi więcej ludzi (i różnica ta będzie coraz większa na naszą korzyść).
|
Infrastruktura to nie tylko stadiony, ale też boiska. Wisła ma obecnie do dyspozycji jedno pełnowymiarowe boisko treningowe, do tego pole do wypasania kóz (dawny stadion lekkoatletyczny C.) oraz boisko mineralne, nadające się do gry w petanque. Obawiam się, że w Izraelu mają lepiej.
Cytat:
|
Polska mimo, że jest mniej zamożnym krajem to gwarantuje jednak wysoki poziom życia i przede wszystkim bezpieczeństwo czego o Izraelu powiedzieć nie można.
|
Nie ma to, jak przeżyć piękną polską zimę, szczególnie w Krakowie. I szczególnie, gdy się jest Gruzinem przyzwyczajonym do ciepła. Niech się Hajfa schowa ze swoim wrednym klimatem - nie ma to jak krakowski smog!
BTW: W Izraelu jest moim zdaniem bezpieczniej niż w Polsce. Szczególnie na drogach. Mur bezpieczeństwa zrobił swoje. Więc ten argument też odpada.
Zgadzam się z tym, że to tylko kwestia pieniędzy. Pytanie, czy stać nas na takiego grajka.