Wyświetl pojedynczy post
Proud
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2007
Skąd: Bydgoszcz

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20292
Stary 10.01.2011, 18:08
wislacki napisał(a):Wyświetl post
Miałem pisać w szkolnym, ale ten przegląda więcej osób:

Panie i Panowie:
na jutro (ew. środę) muszę napisać referat z fizyki na ciekawy temat związany z astronomią. Pracę piszę na podwyższenie oceny semestralnej (III liceum). Jeżeli znacie jakieś ciekawe tematy, nie wiem, np. rzadkie, interesujące, zjawiska o których można napisać parę słów prosiłbym o pomoc. Chciałbym by praca była oryginalna. Temat to astronomia - różna planety, gwiazdy, komety, konstelacje, słowem wszystko co przychodzi wam do głowy gdy słyszycie o kosmosie. Wszelkie ciekawe pomysły na wagę złota.
Z góry dziękuję za pomoc.

E: dobre Herkules, dobre
obawiam się jednak, że moja fizyczka nie zrozumie przesłania
Napisz może o błędnym określaniu początku wszechświata jako "Big Bang". Ludzie utożsamiają to z eksplozją. A nie ma nic bardziej mylnego. Kosmos nie ma jednego miejsca w którym został zapoczątkowany.
Poszprasz trochę, znajdziesz więcej materiałów na ten temat.

Możesz napisać też coś o wymiarach, płaszczakach itp.
Odpowiedz cytując