Wyświetl pojedynczy post
Arronax
Senior Member
 
Od: 03.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#39462
Stary 08.01.2011, 20:22
Moim skromnym zdaniem lepiej kupić/zakontraktować mniej niż potem narzekać na jakośc piłkarzy oraz ich zarobków, które będą wpływać na następne zakupy i kontrakty. Klub powinien być stabilny, nawet kosztem gorszych wyników niż "kupować,kupować kasy nie żałować" i w obecnych realiach niestety przepłacać <głównie za Polaków>. Na naszym krajowym rynku Polonia,Legia + Lech i już stawki i zarobki są podbijane do niebotycznych rozmiarów.

Niższe Ligi - w porządku. Ale młodzi, perspektywiczni którzy muszą miec szanse zostać stabilnie dotrenowani na potrzeby drużyny w dobrych warunkach pod okiem expertów. Tacy, którzy będą mentalnie gotowi cięzko pracować a nie dostaną pensje i hop na imprezke lub zakupy.
Przykład Korony Kielce- kupiono tam paru zawodników z 1 Ligi (m.in Tataj,Kaczmarek,Maliszewski). Szału nie zrobili. A polecił ich Sasal który ma rozeznanie na rynku pierwszoligowym. Talentów trzeba szukać niżej, jeździc po wioskach,miastach dosłownie wszędzie, sprawiedliwie oceniac ich potencjał a potem dać szanse na być albo nie być. Nie będzie postępów - żegnamy. Będą - sprzedać,wypożyczyć albo po prostu grać. Ale trzeba zainwestować i infrastrukture a to nie kibiców decyzja.

A przede wszystkim - Stabilizacja! Wtedy można próbować coś zbudować. Czasem krócej, czasem długimi latami ale można do czegoś dojść. A przede wszystkim nie marnować pieniędzy.
Odpowiedz cytując