Wyświetl pojedynczy post
pozdi91
Senior Member
 
Od: 02.2007
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#378
Stary 08.01.2011, 19:01
Witam forumowiczów - informatyków. Mam pytanie odnośnie sieci bezprzewodowej w domu. Korzystam z Chello25, mam do laptopa podłączony normalnie kablem modem. Chciałbym stworzyć coś w rodzaju sieci wi-fi w domu by móc korzystać z internetu bez konieczności podłączania żadnych kabli oraz podzielić sygnał by móc korzystać na więcej niż jednym laptopie. Powinienem zakupić jakiś router i do niego podłączyć modem i on będzie nadawał sygnał? Czy mogą być konieczne jakieś sterowniki, czy po prostu będzie można wykryć sieć i się podłączyć? Jak jest z zabezpieczeniami, przed włamaniem się i korzystaniem z mojej sieci przez kogoś obcego? Wybaczcie chaotyczność i mnogość pytania, ale jest to temat całkowicie mi obcy. Proszę o wszelkie rady, propozycje routerów itd, wszytsko co mogłoby mi pomóc.
Odpowiedz cytując