Sędzia napisał(a):

A ja po wywiadzie z Valckxem mam pewność, że facet mocno stoi na ziemi i nie buja w obłokach.
Ma 100% racji - każde nasze sprowadzenie dobrego piłkarza musi kończyć się jego sprzedażą na zachód. I to w perspektywie 2-3 lat.
Widzieliśmy wszyscy jak zachowywał się Uche, gdy Wisła chciała go nieco dłużej przytrzymać. Jeśli Wisła chce skusić lepszych piłkarzy. wyrastających ponad naszą ligę (a tylko dzięki temu Wisła może się obecnie rozwijać), a na dodatek nie płacić im i za nich olbrzymich pieniędzy (czego po prostu - przyjmijcie do wiadomości - ani Wisła, ani Cupiał nie zrobią) to tylko wtedy będziemy w stanie ich skusić, jeśli będziemy klubem w którym taki zawodnik może się pokazać i odejść gdy trafi się dobra oferta z dobrego klubu.
To jest dokładnie to, co mówi Valckx. Inaczej nie będziemy w stanie ściągnąć z zagranicy nikogo poza przeciętniakami, dla których liga polska może być ostatnim przystankiem w karierze. Nikt do Wisły nie przyjdzie dla kibiców, dla możliwości grania w ekstraklasie, czy nawet dla możliwości grania w pucharach/lidze mistrzów (heh).
Lepsi piłkarze przyjdą tylko po to, żeby się pokazać klubom niemieckim, belgijskim, holenderskim. I jeśli Wisła będzie stwarzać im problemy w odejściu, to skończy się na Uche 2, a dalej nikt mający nieco rozeznania w piłce z naszej oferty nie skorzysta.
Polska liga nie jest atrakcyjna. Wisła nie jest atrakcyjna. Pieniądze jakie polskie kluby oferują nie są atrakcyjne.
|
Polska liga w porównaniu do słowackiej, czeskiej, rumuńskiej itd pod względem finansowym jest bardzo atrakcyjna.