martonas napisał(a):

A ty wiedziales przed transferem że Marcelo będzie grał jak Marcelo a Branco jak Branco? Przed transferem Jovanica (najlepszy bramkarz ligi), Bunozy czy Cikosa (młodzieżowi reprezentanci) wiedziałes czy się sprawdzą czy nie? Co ty myślisz że oni specjalnie szrot kupują? To po cholerę za nich płacić nawet te kilkaset tysięcy, szrot to by za darmo mogli mieć. A jakby tak kupili goscia za 2 mln euro i by się najzwyczajniej w świecie nie sprawdził/nie przystosował w naszej lidze to pewnie też by szrot był....
U nas scouting w ostatnich latach to w większości przypadków była totalna prowizorka, typowa łapanka albo gwiazdy z Youtube'a. Teraz dopiero jest szansa na bardziej przemyslane transfery po dłuższych obserwacjach w celu zminimalizowania ryzyka, na milionowe transfery to pewnie że nie mamy co liczyć, ale jest cień szansy że będzie więcej trafionych transferów niż niewypałów. Oczywiście że może też być tak, że będą same niewypały, ale to trochę idiotyczne oceniać obecne okienko jak jeszcze żaden piłkarz nie przyszedł.
P.S. Jeden z przedmówców dobrze napisał, że Wisła jest klubem który sprzedał najwięcej piłkarzy za wysokie kwoty. No to rzeczywiscie mielismy same niewypały transferowe w ostatnich latach....
|
Akurat Branco to był pewny szrot na 100%.
Wystarczyło przeczytać gdzie i ile grał.