Wyświetl pojedynczy post
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11261
Stary 04.01.2011, 15:17
Faktycznie może i taki tekst był, choć sprawdzę dopiero jak wrócę do domu. Poza tym ta cała ekipa dziennikarska to byli ludzie osadzeni w mediach po Magdalence, więc czego innego można się było po nich spodziewać?

Mi się nie podobało w tym wczorajszym programie to że skoncentrowano się na wątku "rozgrzebywania grobów", który miał świadczyć o tym, że Polacy masowo eksterminowali Żydów. Otóż powinno się spojrzeć na to w szerszej perspektywie. W latach 1939-46 dochodziło do wielu zbrodni na ludności naszego kraju, której ok. 30% stanowiły mniejszości narodowe, w tym Żydzi. Oprócz oprócz zorganizowanych akcji tj. Holocaust na ludności nie tylko pochodzenia żydowskiego, czy rzeź wołyńska ze strony ukraińskich banderowców dochodziło na terenie naszego kraju do wielu partyzanckich działań, gdzie odbywały się mordy na tle narodowościowym. Wystarczy przytoczyć opowieści mojego dziadka, który w 1945 przybył na Warmię jak to Polacy, którzy przyjechali na ziemie odzyskane przepędzali masowo Niemców. Przepędzali, a czasem i mordowali. Byli to głównie ludzie z okolic Warszawy i Łodzi.

Dlatego można przyjąć że do mordów dochodziło po każdej stronie, ale ich skala jest nieporównywalna i o tym trzeba szczególnie pamiętać.