Jako jeden z nielicznych krajów nie kolaborowaliśmy z Niemcami, nie wystawialiśmy swoich wojsk jak robili to Włosi,Francuzi,Słowacy,Wegrzy,Rumuni ,Ukraińcy czy Litwini. Byliśmy okupowani przez 2 kraje, zostalismy ograbieni z majatku, inteligencja wybita, straciliśmy blisko 30 % swojego terytorium ( JAKO POTENCJALNY ZWYCIĘZCA!),pomijam gesty symbliczne jak niezaproszenie Polski jako 4 armii koalicyjnej pod względem liczebności na paradę zwycięstwa w Londynie. Ludzie głodowali i umierali aktywnie walcząc z okupantem, często ryzykujac życiem chronili żydow. I taka istota jak Gross przy udziale Lisa śmią oskarżać na
arenie miedzynarodowej co trzeba jasno podkreślić Polaków
jako ogół że wymordowali blisko 200 tyś żydów. To przechodzi ludzkie pojęcie jak można być głupim a do tego dzialać na szkodę Polski. pokażcie mi żydów w Polsce ktorzy piszą o tym jak kolaborowali z Rosjanami w czasie wojny, o tym jak denucjowali Polaków, o tym jak skazywali po wojnie naszych bohaterów na śmierć, o tym jak ich krajanie z USA wypięli się na nich. oni nie plują na siebie. Młodziez wychowują w duchu ich patriotyzmu, organizują wycieczki do Polski i Rosji żeby pamietali swoją historie i utrwalali ducha narodowego. Krótko mówiąc szanują się. A my ? Już mielismy Konradów Mazowieckich , potem Liberum Veto i Poniatowskich czy innych Sasów, aż wkońcu Dzierżyńskich,Moczarów,Bermanów i Jaruzelskich. Teraz czas m.in.na Grossa.
Czy ten naród nigdy się nie zmieni i nie wyciagnie wniosków?Czy jesteśmy skazani na wieczna tułaczkę od Pana na zachodzie do Pana na wschodzie?