Wyświetl pojedynczy post
Arturo Qr2nów
Senior Member
 
 
Od: 08.2006
Skąd: SKMK - W.D.

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#854
Stary 04.01.2011, 00:33
Kocur napisał(a):Wyświetl post
Pytanie o dwumasę oczywiście diesle.

1. Niektórzy mówią, że dwumasa nie lubi niskich obrotów - co to znaczy niskich? Zmiana biegu przy 3 tys obrotów i nie niższych?
Bardziej skusiłbym się do wersji o bardzo niskich obrotach, tzn. do około 1300 obr/min.

Kocur napisał(a):Wyświetl post
2. Inni mówią że jest to najsłabsze ogniwo w nowych dieslach i np. Skoda w nowych autach powraca do jedno-masy.
Czy najsłabsze... Kwestia użytkowania samochodu. Jak ktoś często rusza z piskami, gazuje nierozgrzane auto, ślizga sprzęgłem, dławi silnik, pozwala długo pracować na biegu jałowym, to faktycznie koło dwumasowe może stać się najsłabszym ogniwem. Z kolei gdy ktoś tankuje byle jakie paliwo, to najsłabszym elementem może okazać się pompa lub wtryskiwacze.

Kocur napisał(a):Wyświetl post
3. Czy jest różnica między markami czy nieważne czy Opel czy Honda czy Ford dwumasa zdechnie po 100, może 150 tysiącach?
Tu nie ma reguły tak, jak pisałem jest w głównej mierze kwestia użytkowania samochodu. Jeśli już na trwałość tego elementu miałoby wpłynąć coś, co nie jest zależne od kierowcy, to jest to nie marka auta, a wielkość momentu obrotowego silnika.
http://wislakrakow.com/forum/signaturepics/sigpic26075_1.gif
Odpowiedz cytując