Kocur napisał(a):

Pytanie o dwumasę oczywiście diesle.
1. Niektórzy mówią, że dwumasa nie lubi niskich obrotów - co to znaczy niskich? Zmiana biegu przy 3 tys obrotów i nie niższych?
|
Bardziej skusiłbym się do wersji o bardzo niskich obrotach, tzn. do około 1300 obr/min.
Kocur napisał(a):

|
2. Inni mówią że jest to najsłabsze ogniwo w nowych dieslach i np. Skoda w nowych autach powraca do jedno-masy.
|
Czy najsłabsze... Kwestia użytkowania samochodu. Jak ktoś często rusza z piskami, gazuje nierozgrzane auto, ślizga sprzęgłem, dławi silnik, pozwala długo pracować na biegu jałowym, to faktycznie koło dwumasowe może stać się najsłabszym ogniwem. Z kolei gdy ktoś tankuje byle jakie paliwo, to najsłabszym elementem może okazać się pompa lub wtryskiwacze.
Kocur napisał(a):

|
3. Czy jest różnica między markami czy nieważne czy Opel czy Honda czy Ford dwumasa zdechnie po 100, może 150 tysiącach?
|
Tu nie ma reguły tak, jak pisałem jest w głównej mierze kwestia użytkowania samochodu. Jeśli już na trwałość tego elementu miałoby wpłynąć coś, co nie jest zależne od kierowcy, to jest to nie marka auta, a wielkość momentu obrotowego silnika.