|
Oj Siwy Siwy, wez zwiedz troche swiata zanim zaczniesz sie wypowiadac. Na poziom zycia maja wplyw dwie wartosci, pierwsza to pensja a druga to sila nabwycza waluty.W Polsce za 200zl kupisz mniej niz w UK za 45 funtow, zeby juz nie wspomniec o USA i 70$. Realna sile nabywcza pokazuje tabela zalaczona przez Kocura, gdzie widac ile sobie za pensje kupisz paliwa, jedzenia czy energii. W wiekszosci przypadkow jest to 3-4 razy wiecej, za wyjatkiem chleba i cukru ktorego jestesmy mocnym producentem. Choc przy tej okazji mleko i sery sa sporym zaskoczeniem.
Przecietny Niemiec za swoja pensje kupi dwa razy wiecej szynki niz przecietny Polak pomimo tego iz roznica w cenie wynosi 100% na korzysc Polaka. Czy potrzeba tu cos wiecej dodawac? Szkoda ze cen mieszkan nie bylo w tej tabeli bo wtedy by sie okazalo ze placimy za nie jeszcze wiecej niz przecietny Europejczyk.
|