Wyświetl pojedynczy post
1q2
Socios Wisła Kraków
 
Od: 02.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11245
Stary 03.01.2011, 22:51
AS82 napisał(a):Wyświetl post
Mnie denerwuje to,że ogólnie nadal jako kraj jesteśmy dalej w ciemnej du*ie jeśli porównamy sie do stylu życia z krajami "starej Unii". Od 20 lat mamy demokracje, od 6 jestesmy w UE ,a tu nadal trzeba oszczedzac, podnosic podatki ,nie ma drog ,szpitali a place minimalne mamy 3,4 razy mniejsze. Ciekawe czy doczekamy w tym kraju normlaności i naprzyklad czy nie bede musial za 30 lat na emeryturze "jesc ze smietnika" jak jest teraz.
Ostatnio oglądałem Kazika którego bardzo lubię i szanuje i on też prezentuje podobny pogląd.On akurat porównywał nas do Hiszpanii a w zasadzie nawet nie do Hiszpanii a do Teneryfy na której ma od kilku lat mieszkanie , no i podobnie psioczył na wszystko.Bo na tenerce to a u nas to.Akurat Hiszpania do starej unii nie należy ale mają jakieś 20 lat w przód i to widać.

Tyle że tak on jak i Ty, nie bierzesz pod uwagę lat opóźnień.Stara Unia(oraz kraje nie należące) w chwili odzyskania przez nas niepodległości , od dawna egzystowały na bardzo wysokim poziomie.Nie da się 50 lat komuny a idąc nawet dalej - 120 lat zaborów i 2 wojen które nas dotknęły,'odrobić' w 20 lat.
Nie ma takiej opcji, oczywiście pewnie można było lepiej i szybciej ale nie mamy się czego wstydzić.
Różnica w naszym kraju między 89 a 2010 jest kolosalna.Do tego popatrzmy na kraje porównywalne - Rumunia,Bułgaria czy też opóźniona Ukraina.
Modne jest pokazywanie Czech,Słowacji czy do niedawna Węgier ale to jest zupełnie inna skala problemu a wcale te kraje, mimo tego że są mniejsze i łatwiejsze do uporządkowania, jakoś daleko nam nie odskoczyły.


Kocur napisał(a):Wyświetl post

Jak nie wierzysz danym - wystarczy weekend w Londynie i weryfikacja na własne oczy
Najbardziej to widać na paliwach - goście na zmywakach mogą kupić 3 krotnie więcej za swoją pensję niż u nas manager średniego szczebla w korporacji.
No ale akurat paliwo nie jest niezbędne do życia 'gościom na zmywakach'.Ich poziom życia nie jest wcale o wiele wyższy niż u nas.Ok zacisną poślady i odłożą jakieś tam funty ale szału żadnego nima.
Paliwo akurat jest towarem który ciężko jest sprzedawać ,nie patrząc na cenę z 'pierwszej ręki'.Chleb możemy mieć tani bo sami go produkujemy...ropy niestety nie mamy.
Ostatnio edytowane przez 1q2 : 03.01.2011 o godz. 23:00.
94 - Allah Akbar!!