Wyświetl pojedynczy post
Sędzia
Senior Member
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#38945
Stary 03.01.2011, 22:31
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Dla przykładu:
Brożek ograny w pucharach, pograł też w reprezentacji i strzelił sporo bramek w lidze. Odchodzi. Ale gdybyśmy sprowadzili Sobiecha na jego miejsce to byłaby wg mnie niewielka różnica. (Podkreślam wg mnie). Sobiech potrzebuje tych kilku meczy w pucharach i już jest gotowy produkt. Tu nie ma zastępowania lepszego gorszym. Co innego jakby przyszedł Zahorski albo Mezenga za Brożka.

Oczywiście zamiast Sobiecha można wstawić Rudnevsa, Lewandowskiego (jak przychodził do Lecha) wedle uznania którzy przychodzą za Brożka i muszą zostać tylko wylansowani czyli dobrze zagrać w Europie żeby ich ktoś kupił za spore pieniądze.
To co piszesz tylko częściowo może być prawdziwe. Bo np. jeśli weźmiesz Marcelo, to niezależnie kogo do niego porównasz, nie uda się znaleźć następcy, który "na dzisiaj" prezentuje podobny poziom i brakuje mu tylko "kilku meczy pucharowych".

Po drugie, powyższe twierdzenia opierają się na założeniu, że możemy sobie Sobiecha ściągnąć. Nie mieliśmy możliwości przebicia Wojciechowskiego, bo on wydaje swoje pieniądze i może robić z nimi co chce, a nasz klub wydaje własne pieniądze i Cupiał nic nie dokłada, już od dawna.

Po trzecie, kiedyś na naszym podwórku była Wisła i Legia i długo nic. A teraz jest jeszcze Lech, Polonia, a i inne kluby potrafią wyłożyć całkiem przyzwoite pieniądze. Robi się konkurencja, która skutkuje przepłacaniem polskich leniwych piłkarzy. Stąd ucieczka czołowych klubów w stronę zawodników zagranicznych. Prawda jest taka, że Sobiech kosztował 1 mln euro, a powinien 1 mln zł.

Jeśli miałbym kogoś wskazywać zamiast Brożka to zdecydowanie Grosickiego, to tak na marginesie.
Miała być demokracja, a tu każdy ma własne zdanie - Lech Wałęsa
Odpowiedz cytując