dwdx1906 napisał(a):

|
jaki by nie był, ale kraj obcy i daleki. Żonę i dzieci może i ze sobą weźmie, ale znajomych i dalszą rodzinę już nie. A aż taki bezpieczny teź nie jest, bynajmniej nie był za czasów Szymkowiaka.
|
W kwestii, żon, chłopaki niech się przygotują, że jak ich kobiety mają jasne włosy to nie przejdą po ulicy bez zaczepki. Jednak nie sądzę aby byli niebezpieczni. Tam kobieta o jasnych włosach = Rosjanka co równoznaczne jest z .....ą.