Wyświetl pojedynczy post
GBO
Senior Member
 
Od: 06.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#38565
Stary 01.01.2011, 18:57
westersyl napisał(a):Wyświetl post
Dokładnie na przestrzeni ostatnich lat możemy zobaczyć do czego to zmierza mianowicie:
Baszcza zastąpiono słabszym (...) Cikoszem
Zieńczuka zastąpiono słabszym Kirmem
Marcelo zastąpiono słabszym Bunozą
Głowackiego zastąpiono słabszym Chavezem
Kosowskiego zastąpiono słabym Łobodzinskim,
Pawełka słabszym Jovaniciem.
Brożka słabszym XXX bo nie wierze że przyjdzie ktoś lepszy.
(...)

Nie mam czasu iu ochoty szukać dokładnie liczb ale można zrobić inne zestawienie:

Baszcza zastąpiono słabszym (...) Cikoszem - Zawodnikiem młodszym tańszym bardziej rozwojowym z szansą na zarobek za kilka lat

Zieńczuka zastąpiono słabszym Kirmem - W tym przypadku zawodnikiem jak dla mnie znacznie lepszym z szansą za niezły zarobek

Marcelo ...

Głowacki ...

itd., itp.

kupno każdego następcy pomyślane jest w tym samym schemacie. ( Kupić młodszego za 500 niech się podszkoli nabierze doświadczenia - sprzedać za dwa lata za 1500, kupić kolejnego za 500 podszkolić doświadczyć sprzedać za 1500 itd.

Było poruszane na tym forum że Wisła jak i cała polska liga jak i pewnie 4/3 klubów z naszej części Europy w znaczącym stopniu bilansuje budżet zarabiając na transferach. Będzie tak przez jeszcze bardzo długo.

Dlatego każdego odchodzącego zawodnika zastępuje się teoretycznie gorszym, ale takim na którym można będzie zarobić.

A że dzieje się to kosztem sukcesów na arenie międzynarodowej - takie życie.
Odpowiedz cytując