Wyświetl pojedynczy post
Ogryzek
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#38526
Stary 31.12.2010, 22:25
iiYama napisał(a):Wyświetl post
Co do Ekonomii w futbolu.

Piłkarz ( towar ) jest tyle wart ile kupujący w danym momencie zapłaci.

Amen
Ciąg dalszy ekonomii w futbolu.

Nie każdy klub to tani bazar gdzie sprzedaje się wszystko każdemu za "proponowaną" każdą cenę rynkową. Czasem sprzedaż po cenie rynkowej (ile kupiec da) nie jest opłacalna jeśli nie ma lepszych (albo co najmniej tak dobrych następców) i na skutek tego klub nie zdobywa MP albo wręcz nie kwalifikuje się do pucharów. Straty wtedy są dużo większe i nie zrekompensuje tego każda rynkowa cena uzyskana po sprzedaży zawodnika.


BTW
Składam wszystkim życzenia noworoczne i obyśmy w nowym roku (17 stycznia 2011) mieli w pełni skompletowany zespół z piłkarzami o jakich marzymy, zdobyli MP i wreszcie coś ugrali w Europie
(Niestety choroba mnie zatrzymała w domu przed TV, kompem... zamiast na jakiejś imprezie sylwestrowej... tak niestety bywa)
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 31.12.2010 o godz. 22:33.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując