Kluvi napisał(a):

rw88
jak dla mnie teraz to jest najważniejszy moment by spr tych wyróżniających się ludzi z ME i Mąki..
potencjał oni mają ale czy odp na 1 skład tego się nie dowiemy dopóki nie zaczną być wprowadzani i liczę że Maaskant zrobi rozeznanie chociażby podczas przygotowań, a tak że w lidze.
|
Ogólnie dobrym patentem na te pozycje, gdzie nie uda się dokonać transferów, w szczególności powinno się dać szansę zawodnikom z ME, a nie przesuwać na siłę do defensywy zawodników z pomocy itd. Nie oczekuję nawet tego, że ci najlepsi z młodych będą grać regularnie, niech po prostu dostaną szansę pogrania ogonów, będą pod stałą obserwacją Maaskanta na treningach, niech mają regularną szansę uczyć się czegoś od czołowych zawodników Wisły, tylko tak mogą zrobić postęp.
W Legii też nikt się nie spodziewał, że Kucharczyk będzie tak dobrze sobie poczynał w swojej pierwszej połowie sezonu w Warszawie, ale dostał swoją szansę i ją wykorzystał, strzelając bardzo ważnego gola z Lechem i zaliczając bardzo dobry występ z Koroną, uwieńczony golem i asystą. To samo Borysiuk, 19-lat i już ponad 50 spotkań w Ekstraklasie, jego forma jest coraz stabilniejsza, głowa ponoć też coraz chłodniejsza i przypuszczam, że za dwa, trzy lata przy zachowaniu takiego postępu w grze na stałe zadomowi się w pierwszej kadrze.
To samo można powiedzieć o Lechu w przypadku Drygasa, rzucono go na BARDZO głęboką wodę a chłopak dał radę, zapewne gdyby nie ta cholernie ciężka kontuzja, to do tej pory grałby w pierwszej jedenastce, bo radził sobie coraz lepiej. Probierz też nie boi się dawać szansy młodym, do bramki wstawił 20-latka Sandomierskiego, w pomocy bryluje 20-letni Kupisz itd. To też są czołowe kluby naszej ligi, a w Wiśle, pomimo że są talenty, jakoś nikt nie próbuje ich rozwijać w ten sposób.