felipe napisał(a):

Barca kupiła teraz Affelaya za 3 mln ponoć z PSV A gdzie Pawłowi do Holendra? Borussia Kagawe za jakieś śmieszne grosze - z szacunku do Pawła nie będę nawet próbował porównywać go z Japończykiem, to lekko nie ten kaliber. Także z pokorą...
Brożek pchnięty za 2 mln to dar od losu- chłop blisko 28 letni, strzelający w sumie kilkanaście goli rocznie w słabiutkiej lidze, co najwyżej 3 napastnik kadry.
2-3 mln euro to duże pieniądze, za jakie z polskiej ligi odchodzili zawodnicy u szczytu formy (np Żuraw) albo młodzi, dobrze rokujący (Lewy, Błaszczu czy Fabian). Lewandowski mógł iść drożej od Pawła, bo odchodził jako piłkarz bardzo perspektywiczny - jako gówniarz, ale już solidnie ograny w lidze, pucharach, kadrze... Jako aktualny król strzelców... Jako pewniak do wybiegnięcia w czerwcu 2012 w wyjściowej jedenastce Polski na otwarcie Euro... Brożek nie ma takich argumentów - analizując ostatnie 1,5 roku to Lewandowski bije go chyba w kazdej dziedzinie, przyznajmy to obiektywnie...
Oczywiście gadka teoretyczna - w 2 mln E za Brożka nie wierze
|
Affelayowi wygasał kontrakt także nie wiem dlaczego dziwisz się tej cenie? A Kagawa był nieznanym zawodnikiem. Pawła trzeba zostawić i tyle, bo pewnie nie przyjdzie zawdonik o podobnych a nawet lepszych umiejętnościach.