westersyl napisał(a):

Jarza:
Mimo wszystko w przeciwieństwie do Barcelony procent liczby fanów którzy byli na meczu jest "trochę" bardziej okazały.
|
Z tym oczywiście nie polemizuję.
Liczba "like'ów" na oficjalnym profilu FCB to: 8.282.366 - to jest siła
Wiesz co to daje?
Jest nowa edycja koszulek meczowych - masz oficjalne info na FB, zazwyczaj standardowo 2-3% userów reaguje impulsywnie i kupuje.
Czyli masz aż 160 tys ludzi, którzy potencjalnie wejdą na sklep i z tego niech kupi tylko kolejne 2%
3200 osób może kupić z buta nową koszulkę Barcy. Nie mówiąc o tym, że kolejny ułamek pochwali się tym na FB robiąc następną reklamę. Przelicz sobie teraz tą liczbę razy wartość koszulki i sam widzisz, jaki dodatkowy zastrzyk pieniędzy wpada przy bardzo niskich kosztach wejścia w taką promocję.
Niech teraz przynajmniej 4-5 znajomych zobaczy, że ktoś jest Fanem FCB - co to daje? Zwiększenie znajomości marki do prawie 40 mln userów Facebook.
A teraz zrób to samo z naszym profilem na FB....
Niestety prawda jest brutalna, ale czas gdy na trybunach zasiadali tylko kumaci ludzie odchodzi w zapomnienie.
Teraz będzie nas jakieś10%, reszta to będą piknikowi i niedzielni kibice, na których trzeba po prostu zarobić, aby klub było stać na kolejne ruchy.