Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
ToTylkoJa
Senior Member
 
 
Od: 05.2008
Skąd: Ł3

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7631
Stary 28.12.2010, 13:27
trochę z innej beczki

http://goool.pl/aktualnoci/ekstrakla...ospodarcz.html

Cytat:
Trzy prokuratury wszczęły niezależne od siebie śledztwa w sprawie domniemanego ukrywania pieniędzy przed wierzycielami przez kluby ekstraklasy. Chodzi o Lecha Poznań, Ruch Chorzów i Śląsk Wrocław. To nowe wątki tzw. afery gospodarczej w PZPN, w wyniku której zarzuty mają już Michał Listkiewicz, Eugeniusz Kolator i Zdzisław Kręcina. Do tej pory oficjalnie wiadomo było, że organy ścigania interesują się długami GKS Katowice i Widzewa Łódź.
Śledztwo prokuratury we Wrocławiu wykazało jednak, że również wiele innych klubów na początku obecnej dekady starało się nie dopuścić do przejęcia przez komornika pieniędzy ze sprzedaży praw marketingowych i telewizyjnych.
- Przekazaliśmy materiały dotyczące kilkunastu klubów właściwym prokuraturom okręgowym. Dla nas to za dużo wątków. Do tej pory nie mamy przecież zamkniętych spraw Widzewa i Katowic - wyjaśnia Jerzy Kasiura, szef wydziału ds. walki z przestępczością zorganizowaną prokuratury apelacyjnej we Wrocławiu.
Nie wszystkie przypadki, wykryte przez prokuraturę apelacyjną, doczekały się wszczęcia postępowania. Wobec braku znamion przestępstwa umorzono m.in. sprawy Amiki Wronki i Górnika Zabrze. Natomiast w przypadku Lecha, Ruchu i Śląska prokuratury w Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu uznały, że są podstawy do rozpoczęcia śledztwa. Trwają przesłuchania. Jeszcze nikomu nie postawiono zarzutów.
Odpowiedz cytując