Wyświetl pojedynczy post
Jarza
Senior Member
 
Od: 06.2004
Skąd: Prądnik Biały Wschód / Grzegórzki Nowe

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#931
Stary 27.12.2010, 13:55
orzeu napisał(a):Wyświetl post
. Outsorcing zas nie wymaga zadnych zachet bo dosaje w miescie tysiace osob z wyzszym wyksztalceniem, dla ktorych takie firmy sa jedyna mozliwoscia znalezienia zatrudnienia bo konkurencji ze strony lepszych firm brak. To jest klucz do zrozumienia skad u nas tyle tzw. "uslug dla biznesu" zamiast samego, prawdziwego biznesu. To zrobilo sie w Krakowie "samo" bez zadnej ingerencji naszych wladz, ktos kto uwaza to za sukces miasta nie ma zielonego pojecia o czym mowi.
Święte słowa.. po roku/dwóch latach pracy w Outsourcingu na tzw przeczekanie i danie sobie czasu na znalezienie pracy "w swojej branży" po prostu wypada się z obiegu. Jaka firma produkcyjna zatrudni specjalistę, który może i ma wykształcenie kierunkowe, ale dwa lata hibernował się za biurkiem klepiąc faktury?

Niestety pełno u nas centrów klepaczy, a brak miejsc pracy gdzie realnie wykorzystywane są umiejętności nabywane na studiach. Może to właśnie brak współpracy na płaszczyźnie Uczelnie-Miasto-Inwestorzy? U nas kształci się praktycznie pod każdym kątem, więc dlaczego co drugi absolwent krakowskich uczelni jest księgowym?!!!
Ostatnio edytowane przez Jarza : 27.12.2010 o godz. 13:57.
Odpowiedz cytując