Wyświetl pojedynczy post
Arapaho
Senior Member
 
 
Od: 06.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16783
Stary 25.12.2010, 13:16
PiotrG napisał(a):Wyświetl post
Problem w tym, że Wisła ma ogromną ilość powierzchni, której nie da się wykorzystać.
.........

Podobnie sytuacja ma się na trybunie zachodniej. Podziemie w którym komercji nie ma gdzie prowadzić, parter z holem dla kibiców, piętro ze skyboxami, +2 to znowu strefa kibiców, +3 to strefa mediów i kilka biur Wisły, +4 to komentatorzy i nadzór nad stadionem.

Na południowej parter to strefa kibiców z toaletami, na piętrze jest odnowa biologiczna dla piłkarzy. Na północnej obie kondygnacje zapchane będą przez strefy kibiców, na obu kondygnacjach toalety i kioski gastronomiczne.

Jedyne wolne miejsce, gdzie można byłoby zorganizować Sports Bar to kondygnacja +4 trybuny wschodniej, tylko jest tam mały problem - nie dojeżdżają tam windy, a wchodzić trzeba jedną wąską klatką schodową.
Powierzchnia czysto komercyjna na stadionie Wisły to całe 1700 m2 na muzeum i sklep Wisły, oraz bodajże 1500m2 biur. Są jeszcze skyboxy, tylko patrząc na ich zalety (zwłaszcza na trybunie wschodniej, gdzie VIPowie muszą iść tą samą drogą co i kibice, a parking mają po drugiej stronie stadionu) to popularnością się pewnie cieszyć nie będą, chyba że Wisła zacznie grać skutecznie w Europie. Nie wspominam już o widoczności z balkonów. Są jeszcze 2 restauracje, jakieś małe salki konferencyjne i to tyle.
..............

Koncepcja stadionu kompletnie uniemożliwia jakiekolwiek inne zagospodarowanie wolnej powierzchni. Projekt pod względem wykorzystania powierzchni stadionu w celach komercyjnych jest do dupy i tyle.
Piotr na wschodniej sale konferencyjne spokojnie można zaadoptować pod inną działalność. Mamy okrąglak więc problemu nie ma. Podobnie niektóre skyboxy na wschodniej jeżeli by nie było nabywców. Doprowadzenie ew.mediów nie jest jakimś wielkim problemem - nie takie rzeczy się w biurowcach robiło .
Uważam zdecydowanie że wnętrza nie są wielkim problemem , a napewno nie takim z gatunku " nie do przeskoczenia".

To co mnie osłabia w tym stadionie to głównie wygląd zewnętrzny. Elewacja, lotnisko- sorry zadaszenie wejścia na zachodnią, konstrukcja dachu i badziewie tam poukładane, brak parkingów i brak zaplecza sportowego (boiska treningowe). To są główne bolączki a reszta....mogłaby być pewnie lepsza ale jest do uratowania bez wielkich nakładów finansowych jak ktoś ruszy głową
Odpowiedz cytując