Wyświetl pojedynczy post
PiotrG
Senior Member
 
Od: 10.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16780
Stary 25.12.2010, 04:07
Cytat:
Wykończenie wykończeniem... porównaj skalę obu obiektów i powierzchnie jaka jest na stadionie Wisły do wykorzystania! Ty piszesz o drewnie orzechowym i koniobijkach z odsysarkami spermy, a tymczasem niektórym na Wiśle nie pasuje że jest zbyt komfortowo w strefie kibica, gdzie przebywa się raptem kilkadziesiąt minut i zadowalał by ich goły beton jak na Poulsen Arenie
Nie powiemsz mi że stadion Legii ma więcej powierzchni użytkowej od stadionu Wisły? Że niby na Wiśle nie ma miejsca na sports bar, na sklepy, na muzeum? Pomyśl, że gdyby cały ten grajdoł na Wiśle chcieli wykończyć tak w takim standardzie jak Legię, zrobić takie same krzesełka to tu w Krakowie by przepierd_lili nawet 1,5 miliarda i dalej by wszystko stało tak jak stoi! Czasu nie cofniemy, nie ma co płakać! Źle nie jest ale dobrze wcale... jednak by było dobrze trzeba teraz wszystko ładnie przemyśleć i rozplanować co, gdzie i jak rozlokować by każdy był zadowolony!
Problem w tym, że Wisła ma ogromną ilość powierzchni, której nie da się wykorzystać.

W holach dla kibiców nie można nic otworzyć, bo i nie ma gdzie. Struktura przy elewacji wygląda tak - wejście -> klatka schodowa -> wejście -- klatka. Na środku holu nie wybudujesz też pomieszczeń, bo muszą być one odgrodzone od kibiców, więc trzeba byłoby zbudować je bez wejścia...
Wieeeelkie podziemie trybuny wschodniej, w którym nic nie da się zrobić bo jest zbyt niskie, zapchane instalacjami i nie ma jakiegokolwiek wygodnego wejścia.

Podobnie sytuacja ma się na trybunie zachodniej. Podziemie w którym komercji nie ma gdzie prowadzić, parter z holem dla kibiców, piętro ze skyboxami, +2 to znowu strefa kibiców, +3 to strefa mediów i kilka biur Wisły, +4 to komentatorzy i nadzór nad stadionem.

Na południowej parter to strefa kibiców z toaletami, na piętrze jest odnowa biologiczna dla piłkarzy. Na północnej obie kondygnacje zapchane będą przez strefy kibiców, na obu kondygnacjach toalety i kioski gastronomiczne.

Jedyne wolne miejsce, gdzie można byłoby zorganizować Sports Bar to kondygnacja +4 trybuny wschodniej, tylko jest tam mały problem - nie dojeżdżają tam windy, a wchodzić trzeba jedną wąską klatką schodową.
Powierzchnia czysto komercyjna na stadionie Wisły to całe 1700 m2 na muzeum i sklep Wisły, oraz bodajże 1500m2 biur. Są jeszcze skyboxy, tylko patrząc na ich zalety (zwłaszcza na trybunie wschodniej, gdzie VIPowie muszą iść tą samą drogą co i kibice, a parking mają po drugiej stronie stadionu) to popularnością się pewnie cieszyć nie będą, chyba że Wisła zacznie grać skutecznie w Europie. Nie wspominam już o widoczności z balkonów. Są jeszcze 2 restauracje, jakieś małe salki konferencyjne i to tyle.

Stadion Legii to inna bajka - kibice I i II poziomu trybun mają wspólną strefę, a wejścia na stadion są wyrzucone na zewnątrz stadionu. Tym sposobem tylko pod trybuną północną mają 2 wolne kondygnacje na powierzchnie komercyjną - biura Legii, muzeum, sklep, Sports Bar, a po wybudowaniu trybuny zachodniej także klub fitness. Pod trybunami wschodnią i południową są 2 poziomy parkingu, z którego też można czerpać zyski.
Na trybunie zachodniej będą II poziomy skyboxów ze świetną widocznością, jak również business klub. Kompletnie inne podejście do komercji. Na Legii zaprojektowano ją tak, aby była łatwo dostępna (z poziomu ulicy Łazienkowskiej i trybuny VIPowskiej z bezpośrednim wejściem z parkingu). Każdy szybko może wejść, sprawdzić, bez łażenia w boczne uliczki i plątania się po schodach.
U nas powierzchnie komercyjną Obtułowicz wepchnął na siłę, od tak aby sobie była i nikt nie krzyczał.

Koncepcja stadionu kompletnie uniemożliwia jakiekolwiek inne zagospodarowanie wolnej powierzchni. Projekt pod względem wykorzystania powierzchni stadionu w celach komercyjnych jest do dupy i tyle.
Ostatnio edytowane przez PiotrG : 25.12.2010 o godz. 04:10.
Odpowiedz cytując