Moze mamy tu na forum pośród Wislackiej Braci jakiegos technika z TEPSY

?
Mam problem z parametrami linii pod ADSL. To znaczy aktualne 2 Mbity smiga bez klopotu ale zamarzylo mi sie troszke wiecej, zaglębilem się w temat i okazalo sie ze wartosci SNR Margin i Line Attenuation na mojej lini szaleją w zależnosci od tego co i jak jest aktualnie podpiete.
1. Przypadek . Podpięty router z modemem adsl i telefony poprzez filtry.
2. Przypadek - Podpiety router z modemem, telefon odlaczony
3. Przypadek - Podpiety router z modemem i telefon ale bez filtra.
Glupieje zwlaszcza przy ostatnich wynikach - przeciesz filtry powinny poprawiac jakość linii a u mnie jest prawie dwukrotne wieksze tlumienie po zalozeniu filtra.
Jest ktos zorientowany w takich tematach?