Siwy_89 napisał(a):

|
I również dlatego zrobiła się ogromna dziura w budżecie. O tym właśnie piszę. Przecież w samej obniżce nie ma nic złego - wręcz przeciwnie. Tylko za taką decyzją powinny pójść następne - ale już w dziedzinie ograniczania wydatków.
|
W sumie tak, tylko, że skoro PiS na współe z PO powiedział A(obniżyli podatki) to czemu PO po przejęciu władzy nie powiedziała B(czemu nie obniżyła wydatków)? Przecież doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że pewne nowe rozdanie w temacie wydatków publicznych będzie musiało mieć miejsce. Co więcej skoro jak twierdzi PO obniżka podatków implikuje redefinicje wydatków i kosztów funkcjonowania państwa to przecież, gdyby sami obniżyli podatki(co obiecywali) już po przejęciu władzy(przy założeniu, że PiS by tego wcześniej nie zrobił) to przecież musieli by również sami! ogarnąć temat budżetu. Tymczasem zwiększyli zatrudnienie w administracji o 40 tys osób. Krótko mówiąc albo mieli kompleksowy pomysł i podejście na zmniejszenie danin na rzecz państwa albo sobie tylko tak gadali.
Ja mam nadzieję, że sobie tylko tak nie gadali i teraz gdy mają pełnię władzy wprowadzą w końcu kilka sensowych rozwiązań, czego Wam i sobie życzę bo podnoszenie podatków to jest najgorsza rzecz jaką rządzący(jakiejkolwiek opcji) mogą zrobić polskiej gospodarce.
pozdr