Wyświetl pojedynczy post
nbp
Banita
 
Od: 10.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11092
Stary 18.12.2010, 00:10
Siwy_89 napisał(a):Wyświetl post
Sejm zaakceptował poprawki Senatu - subwencje dla partii politycznych od nowego roku będą o połowę niższe.

"za" była Platforma i PJN.
z jednej strony to dobrze, bo daje ta ustawa spore oszczędności. Z drugiej zaś, tamuje przypływ nowych partii do sejmu. Betonuje w pewien sposób to co jest. PSL nie dość, że dostanie ' tylko ' około 9 baniek, to jeszcze mają ten dług 18....więc ciężko im będzie się utrzymać i raczej za rok, albo za 5 lat ich w sejmie nie będzie.

I powolutku może się robić system dwu blokowy. Czyli na scenie politycznej zostanie tylko PO i PIS.

jak Wy to widzicie ?