Siwy_89 napisał(a):

Sejm zaakceptował poprawki Senatu - subwencje dla partii politycznych od nowego roku będą o połowę niższe.
"za" była Platforma i PJN.
|
z jednej strony to dobrze, bo daje ta ustawa spore oszczędności. Z drugiej zaś, tamuje przypływ nowych partii do sejmu. Betonuje w pewien sposób to co jest. PSL nie dość, że dostanie ' tylko ' około 9 baniek, to jeszcze mają ten dług 18....więc ciężko im będzie się utrzymać i raczej za rok, albo za 5 lat ich w sejmie nie będzie.
I powolutku może się robić system dwu blokowy. Czyli na scenie politycznej zostanie tylko PO i PIS.
jak Wy to widzicie ?