Reprezentacja. Polska spada w rankingu FIFA
http://www.sport.pl/euro2012/1,10907...ingu_FIFA.html
Cytat:
Bez względu na wyniki, Polakom trudno utrzymać, bądź poprawić swoją pozycję w rankingu. Wszystko przez to, że organizujemy Euro 2012. Polacy są skazani wyłącznie na sparingi, które FIFA wycenia zdecydowanie niżej. Punkty zdobyte w meczach towarzyskich mnoży przez 1, w meczach mundialu przez 4, a w meczach eliminacji do mistrzostw świata lub kontynentu przez 2,5. Nawet gdyby reprezentacja Polski mknęła od sparingowego triumfu do triumfu, to niekoniecznie nadgonią rywali grających od remisu do remisu w eliminacjach Euro 2012.
Dodatkowo ranking obejmuje minione cztery lata gry, zatem z każdą jego aktualizacją tracimy punkty zdobywane przez reprezentację z pierwszej, zdecydowanie wydajniejszej połowy kadencji Beenhakkera - m.in. zwycięstwa nad Portugalią i Belgią. Wtedy to Polska była najwyżej w historii rankingu - na 16. miejscu.
|
To ja sie pytam po co ta cala nagonka byla: Tomaszewski, "Cafe futbol" czy inni niby eksperci skoro i tak nie ma wielkich szans zebysmy w tym rankingu nie polecieli.