Już lepiej do grosza. Wtedy złoty medal miałby zagwarantowany.

A tak na serio, to nie wiem, co FT bierze pod uwagę, układając ranking ministrów. Może ty wiesz?
wislak68 napisał(a):

Pocieszenie będzie zapewne tym większe że nie będą one znacząco odbiegać od tych wypłacanych w UE.
|
Nie będą znacząco odbiegać od zasiłków w krajach UE?!
Po tym co napisałeś wnioskuję, że pod względem kwoty zasiłków pogrzebowych jesteśmy gdzieś daleko w tyłu. W takim razie wymień, proszę, przynajmniej 5 krajów UE , gdzie ten zasiłek jest wyższy. Tylko konkretnie.
wislak68 napisał(a):

A swoja drogą jeśli "rozpoczęcie prac nad rządowym pakietem ustaw zdrowotnych" i obniżka cen biletów dla studentów ma być tą "ofensywą" to ja widzę tu raczej Berezynę niz Borodino.
|
Rozpoczęcie przez SEJM prac oznacza, że ustawy zdrowotne (jest ich chyba 12), są już gotowe, zatwierdzone przez RM i trafiły pod obrady. Z kontekstu twojego zdania wynika natomiast, że PO dopiero zaczyna pracę nad tymi ustawami. A jest przeciwnie.
Z kolei obniżki cen biletów są cześcią ustawy okołobudżetowej. Zapisane są w niej między innymi podwyżki dla nauczycieli w 2011 roku, podwyżka VAT i reguła wydatkowa.
+
ustawa o racjonalizacji zatrudnienia w państwowych jednostkach budżetowych
+
ustawa deregulacyjna - oświadczenia zamiast zaświadczeń, spółki będzie można rejestrować drogą elektroniczną itd...
+
W Sejmie jest także pakiet społeczno-cywilizacyjny. Obejmuje kilka ustaw, a kluczowe dla tego pakietu są trzy ustawy - tzw. ustawa żłobkowa, ustawa o opiece zastępczej oraz ustawa dotycząca szkolnictwa wyższego.
+ 35% parytet - Napieralski pewnie skacze z radości...
Można dyskutować na temat ilości tych ustaw, ich przydatności, ale nie można pisać, że nic się nie dzieje. Podobna sytuacja, kolego wiślak_68, do naszej dyskusji o drogach. Można narzekać, że budują ich mało, autostrady jedynie dwupasmowe, ale pytanie: "Tusk, gdzie te drogi?" jest nie na miejscu.
pozdrawiam