Wyświetl pojedynczy post
Siwy_89
Senior Member
 
 
Od: 07.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11061
Stary 15.12.2010, 02:44
wislak68 napisał(a):Wyświetl post

Szkoda że nie policzył tego z dokładnością do złotówki. Może wtedy FT wybrał by go pierwszym MF w Europie Aj jaka szkoda ...
Już lepiej do grosza. Wtedy złoty medal miałby zagwarantowany. A tak na serio, to nie wiem, co FT bierze pod uwagę, układając ranking ministrów. Może ty wiesz?


wislak68 napisał(a):Wyświetl post

Pocieszenie będzie zapewne tym większe że nie będą one znacząco odbiegać od tych wypłacanych w UE.
Nie będą znacząco odbiegać od zasiłków w krajach UE?!

Po tym co napisałeś wnioskuję, że pod względem kwoty zasiłków pogrzebowych jesteśmy gdzieś daleko w tyłu. W takim razie wymień, proszę, przynajmniej 5 krajów UE , gdzie ten zasiłek jest wyższy. Tylko konkretnie.

wislak68 napisał(a):Wyświetl post

A swoja drogą jeśli "rozpoczęcie prac nad rządowym pakietem ustaw zdrowotnych" i obniżka cen biletów dla studentów ma być tą "ofensywą" to ja widzę tu raczej Berezynę niz Borodino.
Rozpoczęcie przez SEJM prac oznacza, że ustawy zdrowotne (jest ich chyba 12), są już gotowe, zatwierdzone przez RM i trafiły pod obrady. Z kontekstu twojego zdania wynika natomiast, że PO dopiero zaczyna pracę nad tymi ustawami. A jest przeciwnie.

Z kolei obniżki cen biletów są cześcią ustawy okołobudżetowej. Zapisane są w niej między innymi podwyżki dla nauczycieli w 2011 roku, podwyżka VAT i reguła wydatkowa.

+
ustawa o racjonalizacji zatrudnienia w państwowych jednostkach budżetowych

+
ustawa deregulacyjna - oświadczenia zamiast zaświadczeń, spółki będzie można rejestrować drogą elektroniczną itd...

+
W Sejmie jest także pakiet społeczno-cywilizacyjny. Obejmuje kilka ustaw, a kluczowe dla tego pakietu są trzy ustawy - tzw. ustawa żłobkowa, ustawa o opiece zastępczej oraz ustawa dotycząca szkolnictwa wyższego.

+ 35% parytet - Napieralski pewnie skacze z radości...


Można dyskutować na temat ilości tych ustaw, ich przydatności, ale nie można pisać, że nic się nie dzieje. Podobna sytuacja, kolego wiślak_68, do naszej dyskusji o drogach. Można narzekać, że budują ich mało, autostrady jedynie dwupasmowe, ale pytanie: "Tusk, gdzie te drogi?" jest nie na miejscu.

pozdrawiam
Ostatnio edytowane przez Siwy_89 : 15.12.2010 o godz. 14:07.