To dobrze, że liczy precyzyjnie. Może dlatego "Financial Times" wybrał go drugim ministrem finansów w Europie.
Szkoda że nie policzył tego z dokładnością do złotówki. Może wtedy FT wybrał by go pierwszym MF w Europie

Aj jaka szkoda ...
Wracając do zasiłków. Nie ma co zdzierać na "schodzących", ale ceny w zakładach pogrzebowych mogłyby być dużo niższe. Zwykłe wiązanki kosztują kilka stówek. Trochę przesada. Obniżka zasiłku spowoduje prawdopodobnie pewne zniżki. To tak na pocieszenie ;-)
Mam nadzieję że sama świadomość tego że rząd tak dzielnie stara się walczyć z drożyzną w zakładach pogrzebowych "pocieszy" wszystkich tych którzy dostaną zasiłki niższe o 30%. Pocieszenie będzie zapewne tym większe że nie będą one znacząco odbiegać od tych wypłacanych w UE.
PS.
W ramach "ofensywy legislacyjnej"...
Posłowie rozpoczęli pracę nad rządowym pakietem ustaw zdrowotnych przewidującym m.in. fakultatywne przekształcenia szpitali. Zawarte w pakiecie rozwiązania według projektodawców mają spowodować poprawę zarządzania i kondycji finansowej polskich szpitali, informatyczny skok w dokumentacji medycznej, krótsze kolejki do lekarzy, szybszą drogę dochodzenia roszczeń za błędy lekarskie, uporządkowanie kwestii sprzedaży leków przez Internet , rozdzielenie kompetencji w zakresie rejestracji i refundacji leków, zwiększenie liczby lekarzy w szpitalach i przychodniach oraz zrównanie cen leków refundowanych w aptekach....
.... dodatkowo ułatwią przekazanie profesjonalistom związanym z sektorem medycznym transfer praw własności "bezpańskiego" jak dotąd majątku szpitali co korzystnie wpłynie na urynkowienie cen w otoczeniu tego sektora (jedna posłanka opowiadała o tym zresztą już wcześniej swojemu "chłopakowi").
A swoja drogą jeśli "rozpoczęcie prac nad rządowym pakietem ustaw zdrowotnych" i obniżka cen biletów dla studentów ma być tą "ofensywą" to ja widzę tu raczej Berezynę niz Borodino.