nbp napisał(a):

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę okołobudżetową, wprowadzającą m.in. wyższe ulgi dla studentów na przejazdy pociągami i autobusami. Od 1 stycznia 2011 r. wzrosną one do 51 proc.
Ulgę na przejazdy PKP i PKS dla uczniów i studentów obniżono w 2001 r. z 50 do 37 proc. Teraz z 49-proc. zniżki na przejazdy PKS i PKP (bez ekspresów) mogą korzystać tylko te osoby, które kupią imienne bilety miesięczne. Pozostali mają prawo do 37-proc. ulgi.
|
I w ramach ciekawostki news z 2008 roku.
Sejm odrzucił w piątek projekt PiS dotyczący zmian w ustawie o uprawnieniach do bezpłatnych i ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego, uprawniający studentów do 26. roku życia do 50-proc. ulgi na przejazdy pociągami osobowymi i pospiesznymi.
źródło: PAP
Byli przeciw. Ale jak już zmienili zdanie i zwiększyli ulgę, to konkretniej. O 1% więcej niż propozycja PiS
