Wyświetl pojedynczy post
Siwy_89
Senior Member
 
 
Od: 07.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11059
Stary 15.12.2010, 01:28
nbp napisał(a):Wyświetl post
Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę okołobudżetową, wprowadzającą m.in. wyższe ulgi dla studentów na przejazdy pociągami i autobusami. Od 1 stycznia 2011 r. wzrosną one do 51 proc.



Ulgę na przejazdy PKP i PKS dla uczniów i studentów obniżono w 2001 r. z 50 do 37 proc. Teraz z 49-proc. zniżki na przejazdy PKS i PKP (bez ekspresów) mogą korzystać tylko te osoby, które kupią imienne bilety miesięczne. Pozostali mają prawo do 37-proc. ulgi.

I w ramach ciekawostki news z 2008 roku.

Sejm odrzucił w piątek projekt PiS dotyczący zmian w ustawie o uprawnieniach do bezpłatnych i ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego, uprawniający studentów do 26. roku życia do 50-proc. ulgi na przejazdy pociągami osobowymi i pospiesznymi.

źródło: PAP

Byli przeciw. Ale jak już zmienili zdanie i zwiększyli ulgę, to konkretniej. O 1% więcej niż propozycja PiS
Ostatnio edytowane przez Siwy_89 : 15.12.2010 o godz. 01:43.