Siwy_89 napisał(a):

Świeża sprawa. Związana z ustawą okołobudżetową, którą wczoraj podpisał prezydent Komorowski.
Od 1. marca 2011 roku obniża ona zasiłek pogrzebowy z obecnych 6 tys. 395,7 zł do 4 tys.
Ministerstwo Finansów, które zaproponowało obniżkę, argumentuje, że polski zasiłek pogrzebowy należy do najwyższych w Europie i nawet po obniżeniu będzie powyżej europejskiej średniej. Z jego danych wynika, że np. w Belgii świadczenie to wynosi 148,7 euro (ok. 592 zł), w Czechach stanowi równowartość 186 euro (ok. 744 zł), na Słowacji 79,65 euro (ok. 316 zł), w Słowenii 507,12 euro (ok. 2 tys. 28 zł), a w Austrii 448 euro (ok. 1 tys. 792 zł).
Według MF, zmniejszenie kwoty tego zasiłku pozwoli w 2011 r. zaoszczędzić 862,3 mln zł.
|
No patrz: nawet schodzącym nie przepuszczą

. Z Vincenta to jednak twardy gość. A jak precyzyjnie to wyliczył

.