Wyświetl pojedynczy post
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#37209
Stary 14.12.2010, 20:20
Reiro napisał(a):Wyświetl post
No więc drogi Markusie pokaż nam klub o podobnym potencjale finansowym jak i marketingowym do Wisły, który istnieje przez lata na arenie międzynarodowej opierając skład na zawodnikach zagranicznych, których i my bylibyśmy w stanie kupić. Tylko proszę o zespoły które na tej arenie istnieją od kilku lat, bo przypadek Lecha pokazuje, że jednorazowo wystarczy ambicja. Oczywiście chciałbym również aby był to zespół z obecnych czasów bo kluby z przred 10 lat istniały w troszkę innych realiach rynkowych.
Dobrym przykładem że podobne ruchy są możliwe mogą być kluby Cypryjskie, które przecież jeszcze całkiem niedawno ustępowały najlepszym polskim we wszystkim, od pozycji marketingowej aż po możliwości finansowe. Czołowe kluby rumuńskie czy nawet bułgarskie też potrafiły nie jeden raz zaistnieć w Europie korzystając w znacznej mierze z pomocy obcokrajowców.

jova napisał(a):Wyświetl post
Naprawdę wierzysz, że to takie proste?
Nigdzie nie piszę, że to jest banalne i proste. Szczególnie bez scoutingu i z właścicielami niechcącymi inwestować istotnych pieniędzy w sprowadzanie nowych zawodników.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując