Wyświetl pojedynczy post
Marszałek
Senior Member
 
 
Od: 11.2004
Skąd: C.K. Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11038
Stary 13.12.2010, 12:18
W portugalskich sklepach już zaczęło brakować cukru. Gdy kilka lat temu Unia Europejska przestała dotować uprawy portugalskiego buraka cukrowego, wielu rolników zrezygnowało z jego produkcji - informuje IAR.
W tym roku dzieła zniszczenia dopełniła pogoda i oto - tuż przed Bożym Narodzeniem - sklepowe półki świecą pustkami. Jak podaje IAR, ceny znacznie podskoczyły, a hipermarkety zaczęły racjonować zapasy.

Niektóre sklepy wprowadziły ograniczenia - każdy klient może kupić maksymalnie po 2-3 paczki. Mimo tych zabiegów w niektórych hipermarketach cukru już zabrakło.


Ja bym im proponował wprowadzić kartki na cukier.

Swoją drogą jak przestaną dotować u nas buraka to ciekawe czy też dojdzie do podobnych jaj. Tudzież mięsa.

W raju UE takie rzeczy. Żałośnie śmieszne.
Ostatnio edytowane przez Marszałek : 13.12.2010 o godz. 12:20.
Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.