W portugalskich sklepach już zaczęło brakować cukru. Gdy kilka lat temu Unia Europejska przestała dotować uprawy portugalskiego buraka cukrowego, wielu rolników zrezygnowało z jego produkcji - informuje IAR.
W tym roku dzieła zniszczenia dopełniła pogoda i oto - tuż przed Bożym Narodzeniem - sklepowe półki świecą pustkami. Jak podaje IAR, ceny znacznie podskoczyły, a hipermarkety zaczęły racjonować zapasy.
Niektóre sklepy wprowadziły ograniczenia - każdy klient może kupić maksymalnie po 2-3 paczki. Mimo tych zabiegów w niektórych hipermarketach cukru już zabrakło.
Ja bym im proponował wprowadzić kartki na cukier.
Swoją drogą jak przestaną dotować u nas buraka to ciekawe czy też dojdzie do podobnych jaj

. Tudzież mięsa.
W raju UE takie rzeczy. Żałośnie śmieszne.