Wyświetl pojedynczy post
Matejas_
Senior Member
 
 
Od: 09.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#832
Stary 09.12.2010, 12:27
Kocur napisał(a):Wyświetl post
To żeby odczekać chwilkę po odpaleniu na takim mrozie to rutynowe działanie

Czytałem właśnie na różnych forach że w starych autach np. 5 sekundowe grzanie świecami nie pomoże jak jest komora silnika wychłodzona - niektórzy grzeją dwa razy zanim przekręcą kluczyk.
Z drugiej strony czytałem też, że takie działanie może w oka mgnieniu zarżnąć świece ...
To niech Ci co tak piszą dowiedzą się na jakiej zasadzie silnik diesla działa
Choćbyś grzał przed odpaleniem nawet 50 razy świece to nic się im nie stanie.


MatMario napisał(a):Wyświetl post
Jest też szkoła odpalić i jechać bo w ruchu smarowanie silnika lepsze...
Ilu kierowców tyle teorii.
Tu nie chodzi o smarowanie silnika, a o zmiennośc objętościową elementów silnika pod wpływem skoków temperatury. Choćbyś nie wiem jakie miał smarowanie, to zimą przez pierwsze 2 minuty pracy amplituda wzrasta o prawie 150 stopni i dlatego "nie daje się motorowni na zimnym". Zresztą w zimie po odpaleniu zanim odśnieżysz auto, wyskrobiesz szyby to w środku masz nagrzane i silnik napewno ma więcej niż 50 stopni.
Odpowiedz cytując